******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
DURAĞAN'IN ÇÖP SORUNU TARİH OLUYOR
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

 

 

 

Katı Atık Tesisi Hayata Geçiyor
ÇÖP SORUNU TARİH OLUYOR

Durağan, Saraydüzü ve Boyabat ilçelerinin tüm çöplerinin tek bir merkezde toplanması amacıyla yapılacak Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisinin hayata geçmesi için çalışmalar sürüyor.
Boyabat Doğuca Köyü Kuzveren Mevkinde kurulacak olan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi için gerekli olan ödenek İller Bankası A.Ş. Ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibe desteği ile İller Bankası A.Ş. Genel Müdürlük tarafından temin edildi.
Yaklaşık maliyeti 24 milyon TL'ye mal olacak Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisinde 3 ilçenin tüm çöpleri toplanacak. Çöp transfer merkezlerinden alınacak çöpler, Doğuca Köyünde kurulacak olan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisine nakledildikten sonra burada ayrıştırılarak bertaraf edilecek.
Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi için çalışmaların sürdüğünü belirten Belediye Başkanımız Ahmet KILIÇASLAN, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük'ü ziyaretleri sonrasında, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.
Belediye Başkanımız Ahmet KILIÇASLAN sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi; "#YAKIŞIRDURAĞAN’IMA.. Durağan’ı Geleceğe Hazırlıyoruz. Durağan - Boyabat - Saraydüzü İlçelerimizle ortaklaşa yürüttüğümüz Vizyon Projelerden biri olan Çöp Ayrıştırma Tesisi (Katı Atık Bertaraf Tesisi) Milletvekilimiz Sayın Dr Nazım Maviş’in üstün gayretleri ile ihale aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak ve ilkbaharda inşaatına başlanacaktır. İlçemize 
Hayırlı olsun.. Başka Durağan Yok.. SİZE DEĞER" denildi.

 

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Hasan Peker, Nazım Maviş ve Kadir Baltekin dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK DURAĞAN