******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
AK BELEDİYELER ÇÖPÜ EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜRÜYOR
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

AK BELEDİYELER ÇÖPÜ EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜRÜYOR

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Durağan, Saraydüzü ve Boyabat belediyeleri tarafından ortaklaşa kullanılacak çöp ayrıştırma tesisinin ihale aşamasında geldiğini duyurdu.

Dr. Nazım Maviş’in vizyon projelerinden biri olan ve Durağan, Saraydüzü, Boyabat ilçelerinde çöp sorununu ortadan kaldırmayı amaçlayan ‘Çöp Ayrıştırma Tesisi’nin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak ve kısa sürede inşaatına başlanacak.

Durağan, Saraydüzü ve Boyabat belediyelerinin ortaklaşa yürüttüğü proje kapmasında kurulacak çöp ayrıştırma tesisi (katı atık bertaraf tesisi) ile çöp ve atık sorununa modern bir çözüm bulunmuş olacak.

Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan ve Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker ile birlikte projenin ihale süreci öncesi İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü ziyaret ederek son çalışmaları değerlendirdiler.

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, kurulacak tesisin belediyelerin bir numaralı sorunu olan çöpü, ekonomik değere dönüştüreceğini belirtti.
Vahşi depolama gibi sağlık ve çevre kirliliği açısından büyük sorunlar meydana getiren çöp toplama depolama tekniğinin sona ereceğini ifade eden Maviş, çöp ayrıştırma tesisiyle birlikte vatandaşlara rahatsızlık veren kötü koku ve görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini söyledi.

Çöp ayrıştırma merkezinin dünya ülkeleri tarafında kullanılan bir sistem olduğunu kaydeden Maviş, Türkiye’de birçok belediyenin halen daha vahşi çöp depolama alanı kullandığına dikkat çekerek, projenin tamamlanmasıyla Durağan, Saraydüzü ve Boyabat ilçelerinin çöp ayrıştırma tesisi kullanan sayılı belediyeler arasında yer alacağını ifade etti.

Tesisin kurulmasının ardından zamanla çöpten hammadde üretimine de geçileceğini belirten Maviş, çöp ayrıştırma tesisinin belediyelere ekonomik değer kazandıracağını söyledi.

Maviş, çöp ayrıştırma merkeziyle birlikte çöpün bir gün dahi stoklanmadan bertaraf edileceğini ifade etti.

 

                Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

                                                                                                                   Otomatik alternatif metin yok.

           

 

                                                                                               Otomatik alternatif metin yok.

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK DURAĞAN