******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Boyalıca Köyü Karaboğa Ailelerinden Köylerine Büyük Hizmet.
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

Karaboğa ailesi Boykar derneği çatısı altında boyalıca köyündeki caminin şadırvanın yapımını üstlenerek yapıp, bitirip köyün hizmetine sundular.

Haber sitemize açıklamada bulunan Ali İhsan Karaboğa ‘’Köyümüz boyalıca da bulunan caminin şadırvanın çok eski ve harbe olduğundan ramazan bayramında Boykar derneği olarak şadırvan yapımı için çalışmalara başladıklarını bildirdi. Kısa zamanda köyümüzde ve şehir dışındaki Karaboğa ailelerine ulaşarak aramızda zaten var olan birlik beraberlikle köyümüze sahip çıkalım sloganı ile şadırvan yardımı için bir fon oluşturarak şadırvan yapımına başladık. Bu şadırvan fonunun başına da eski siyasetçilerden belediye eski meclis üyelerinden Murat Karaboğa’ya görev verildiğini acıkladı.

Ali İhsan Karaboğa daha sonraki açıklamasında ‘’Karaboğa ailesinin birlik beraberliği hayır severlikleri ile de birleşerek köyümüze hizmet için başlamış olduğumuz şadırvan yapımını iki ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını’’ açıkladı ve köyün kullanımına sunulduğunu belirtti. Şadırvan yapımında emeği geçen tüm hayır severler Karaboğa ailesine birlik beraberlik içinde başlamış oldukları bu projeyi de başarı ile bitirip bizleri yalnız bırakmayan tüm Karaboğa ailesine teşekkürlerinin’’ belirtti.

Allah herkesin hayrını kabul etsin. Nice hayırlı güzel hizmetlerde buluşmak üzere diyerek açıklamalarına son verdi.

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile