******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
KAYMAMLIK BAHAR FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR.
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

 

                                          

                                                                                                                                   Görüntünün olası içeriği: spor yapan insanlar

                                         İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN  BAHAR FUTBOL TURNUVASI DÜZENLENECEKTİR TURNUVA BAŞVURU SÜRESİ 02.04.2018 TARİHİNDE BAŞLAYIP 06.04.2018 TARİHİNDE BİTECEKTİR.BAŞVURULAR İLÇEMİZ KAYMAKAMLIĞINA YAPILACAKTIR.

 

 

   

 DURAĞAN KAYMAKAMLIĞI

BAHAR FUTBOL TURNUVASI YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam ve Tanımlar

Amaç,    
 İlçemizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personellerin ve halkımızın katılımıyla Sosyal ve Sportif aktiviteleri artırmak,

Tüm kamu kurum ve kuruluşlar arasındaki kaynaşma, dayanışma ve kardeşlik bağlarının gelişmesine katkıda bulunmak,

  • Aralarındaki centilmenlik ve dostluğun pekişmesini sağlamak

  • Sportif faaliyetler aracılığı ile birbirleriyle tanışıp iletişim kurmalarını sağlamak

  • İlçemiz kurum çalışanlarının ve halkımızın çağımızın hastalığı stresten uzaklaşabilmelerini teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine  katkıda bulunmak için düzenlenecek “Futbol Turnuvası” nın esaslarını belirlemektir

Tanımlar,
Tertip Komitesi (Organizasyon Komitesi):Turnuvanın düzenlenmesinden ve yürütülmesinden sorumlu komitedir.

Görevleri:

  Turnuvaya katılacak takımların başvurularını incelemek ve turnuvaya kabul etmek

 Müsabakaların fikstürünü hazırlamak.

 Her hangi bir nedenle ertelenen müsabakanın oynanacağı zamanı belirlemek.

 Müsabakalarda meydana gelen itirazları karara bağlamak.

 Hakem ve gözlemci raporlarına göre cezai eylemde bulunan sporcuların cezalarını belirlemek.

 Müsabakayı yönetecek hakemleri belirlemek

 Müsabakalar sonucunda takımların derecelerini belirlemek ve ilan etmek.

 İKİNCİ BÖLÜM

Turnuvaya Katılım Şartları :
1. Turnuvada oyuncu olarak yer alan sporcuların, sportif aktivitelerde bulunmalarına engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmadığını gösteren belge (SAĞLIK BEYAN BELGSİ)  
gerekmektedir.

2. Takımlar sadece ilçemizde ikamet eden veya görev yapan ve ilçemize bağlı köylerde ikamet eden oyuncu oynatabileceklerdir. Takımla faal futbol hayatını sürdüren ( lisanslı) sporculardan takımlarında en fazla 2 kişi bulundurabilirler. 

3. Turnuvaya katılan takımlar kadrosunda en fazla 14 oyuncu bulunduracaktır.   

 4. Turnuvaya katılan takımın mutlaka bir sorumlusu olacak ve maç süresince takımın başında bulunacaktır.Yürütme kurulunun muhatabı takım sorumlusu olacaktır.

 5.  Tertip Komitesi üyeleri takımlarda oyuncu olarak ve / veya takım sorumlusu olarak görev alabilir.

 ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Turnuva ve Oyun Kuralları
 
Turnuva Kuralları:
  Futbol turnuvasına katılan takımlar aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

a) 
Takım kadroları en az 7, en fazla 14 oyuncudan oluşur. Sahaya 7 şer kişilik as kadro ile çıkılıp yedeklerle beraber maç kadrosu 14 kişiden oluşur.
b)
  Karşılaşmalarda 1 hakem görev alır, sarı ve kırmızı kart uygulaması geçerlidir. Müsabakada görev alacak hakemi Tertip Komitesi tespit eder.
c)
  Takımlar turnuva başlamadan önce oyuncu listelerini Tertip Komitesine vermek zorundadırlar.
d)
  Takım listeleri Tertip Komitesince teslim alındıktan sonra, zorunlu bir durum dışında takım kadrosunda değişiklik yapılamaz. Bu konuda takdir yetkisi Tertip Komitesine aittir.
e)
   Karşılaşmalar sırasında takımın başında mutlaka bir takım sorumlusu bulunur. Aksi takdirde yönetimden takım kaptanı sorumludur.
f)
   Bir takımda oynayan oyuncu veya herhangi bir sıfatla görev alan kişi, turnuva boyunca başka bir takımda oynayamaz veya görev alamaz. 
g)  
Bir sporcu turnuva boyunca sadece bir takım listesinde ve o takımın müsabakalarında oynayabilir.

  

Oyun Kuralları:
a)
  Turnuvada centilmenlik esastır.
b)
  Karşılaşmalarda galibiyete 3 (üç), beraberliğe 1 (bir) puan verilir. Mağlubiyet halinde puan verilmez
c)
  Maçlar 30 ar dakikalık çift devre halinde oynanır. İki devre arasındaki dinlenme süresi ve maç araları 5 (beş) dakikayı geçemez.
d)
  Bir takım kaleci dahil 7 (yedi) oyuncu ile oynar. En az 5 (beş) futbolcu ile oyuna başlayabilir. Oyun esnasında bir takımın oyuncu sayısının 4 (dört) kişiye düşmesi halinde maç tatil edilir. Sonuç, maçın tatiline neden olan takım aleyhine 3–0 (üç sıfır) olarak tescil edilir. Maçın tatil edildiği anda rakip takımın attığı gol farkı üçten fazla ise bu skor aynen geçerli sayılır. 
e)
  Turnuva süresince 2 (iki) maça çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilir. Oynamış olduğu maçların sonuçları geçerliliğini sürdürür. Kalan maçları ise aleyhine 3-0 (üç sıfır) olarak tescil edilir.
f)
   Takımlar maç saatinden 15 dakika önce sahada hazır bulunur. Maçın başlama saatini 10 dakika geçtiği halde asgari 5 (beş) kişilik maç kadrosu tamamlamayan takım müsabakaya çıkamaz ve 3 – 0 (üç sıfır) hükmen yenik sayılır.
g)
  Takımlar, isimleri maç listesinde yazılı olmak kaydı ile kaleci dahil en çok 3 (üç) oyuncu değiştirebilir. Çıkan oyuncu tekrar oyuna dahil olamaz.
h) Puan eşitliği halinde iki takım arasındaki maç skoruna bakılır. Eşitlik olması durumunda gol averajına bakılır. Eğer son maçını tamamlayan takımla maçını daha önce tamamlamış takımın puanı eşitse kur’a atışı yapılır.

i)   Elemeli maçlarda Final maçı dahil beraberlik halinde karşılıklı 5 (beş) seri penaltı atışına geçilir. Yine eşitlik söz konusu ise eşitlik bozulana kadar penaltı atışına devam edilir.

j)  Grup maçlarının fikstürü, finale kadar olan grup ve eşleşmelerin şekli Tertip Komitesi tarafından tespit edilir. Turnuva başlamadan önce takım yöneticilerine duyurulur.

k)  Maçlarda ofsayt kuralları geçerli değildir.


l) Final maçını kazanan takım Turnuva Şampiyonu olur.

m) Maçlarda geri pas kuralı uygulanacaktır.

 NOT  Turnuvada Futbol Federasyonu oyun kuralları esas alınmıştır.

 

 

 

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Disiplin Hükümleri
Disiplin Suç ve Cezaları:


a)
  Tertip Komitesi üyelerine, hakemlere, oyunculara, yöneticilere ve seyircilere sözlü veya fiili hareketlerde bulunan oyuncu ve yöneticiler, Tertip Komitesince alınacak karar gereği, süresi 2(iki) maçtan az olmamak kaydı ile turnuva dışında bırakılırlar.
b)
  Saha dışında bulunan yedek ve değiştirilmiş oyuncular da, normal oyuncu statüsünde olup oyun kurallarına aynen uymak zorundadırlar.
c)
  Turnuva süresince alınacak tüm disiplin hükümleri Tertip Komitesi tasarrufunda olup kesindir.
d)
  Oyun içinde veya dışında direkt kırmızı kart gören futbolcu, yedek futbolcu veya teknik sorumluya Tertip Komitesince gözlemci ve hakem raporlarına göre iki maç ceza verilebilir.
e)
  Maç esnasında sarı kartı kırmızı karta dönüşen veya futbolcu, yedek futbolcu ve teknik sorumluya Tertip Komitesince bir maç ceza verilir.
f)
   Centilmenlik kurallarına aykırı hareketten dolayı direkt kırmızı kart cezası alan sporcu Tertip Komitesince turnuvadan men edebilir.
BEŞİNCİ BÖLÜM

İtirazlar:


a)
   Müsabaka ile ilgili her türlü itirazlar, tertip komitesine yazılı olarak ve 100 tl karşılığında yapılabilecektir. Tertip Komitesi 100 tl ‘yi tutanak karşılığı alacaktır. İtiraz süresi maç bitiminden itibaren 2 saattir. Tertip Komitesi takip eden ilk iş günü içinde itirazı karara bağlar ve taraflara yazılı olarak bildirir. Tertip Komitesinin bu konudaki kararı kesindir.
b)
  Bu yönetmelikte yer almayan konularla ilgili olarak Tertip Komitesinin alacağı kararlar kesindir.
ALTINCI BÖLÜM

Ödüllendirme Hükümleri:


     Turnuva sonunda birincilik (şampiyonluk), ikincilik, üçüncülük olmak üzere 3 (üç) kupa verilir. Ayrıca Komitenin belirlediği sürpriz hediyeler dereceye girenlere verilir.
YEDİNCİ BÖLÜM
Çeşitli ve Son Hükümler
:

a)
  Turnuvanın asil amacı olan centilmenlik ve dostluğun pekişmesi olduğu için bu amaca aykırı davranan oyuncu, takımlar ve yöneticiler Tertip Komitesi tarafından cezalandırılır.

b)
  Her hafta maçların değerlendirmesini yapmak üzere Tertip Komitesi maçların bitiminden sonra uygun göreceği bir yerde toplanır.

c)  Futbolcu sakatlanmalarına karşı gerekli tedbirleri almak, takım yöneticilerinin sorumluluğundadır.

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile