******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
4 Belediye başkanı İle Seçim Startını Durağan’da Verdiler
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

4 Belediye başkanı İle Seçim Startını Durağan’da Verdiler

26 Şubat 2018 Pazartesi Bugün CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz,  CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, CHP Kadın Kolları başkanı Necla Topal, Sinop ve ilçelerinde bulunan Cumhuriyet Halk Partili Sinop belediye başkanı Baki Ergül, Gerze belediye başkanı Osman Belovacıklı, Erfelek belediye başkanı Muzaffer Şimşek, Dikmen belediye başkanı Saim İstanbullu, Durağan Saadet Partisi ilçe başkanı  Menderes Piyaloğlu katıldılar. Durağan Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Mustafa Eker’in yaptığı toplantı ile Cumhuriyet Halk Partisi Sinop’ta  seçim startına Durağan’da  vermiş oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe merkezinde bir araya gelen belediye başkanları burada yaptıkları istişareler sonrası Akpınar lokantasında yapılan ve partililerinde katıldığı yemekli toplantıda bir araya geldiler. Yemek öncesi ilk konuşmayı gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker” Bu süreçlerden sonra bizlerde Durağanda değişmez denilen bir algıyı değiştirerek Durağan’da Cumhuriyet Halk Partisini, sosyal demokrasiyi algıları yıkarak geleceğimizi umut ediyorum. Çünkü, Cumhuriyet Halk Partisinin tabanı Kuvayı Millidir. Kuvayı milliye ne demek Durağan demektir. 1922 Kurucu meclisine, Sivas kongresine,  milletvekili gönderen tek ilçe Durağan’dır. Kurucu meclisin üyesi Abdullah Karabina’dır. İnşallah onun eserlerini yaşatmak Kuvayi milliye yi tekrar diriltmek, Cumhuriyeti yaşatmak, onların anısını bu ilçede tekrar diriltmek için önemli bir vazife ifa edeceğiz.  Ondan sonraki gelen süreçte yine bu ilçe bir bakan vermiş,  bir milletvekili kazandırmış Yusuf Kemal Tengirşek bizim ilçemizden dir. Bu ilçede ne Abdullah Karabina’nın, nede Yusuf Kemal Tengirşek bir binada ismi yok, bizim dönemimizde,  bizim belediyecilik anlayışımızda kurumlarda onların isimleri yaşayacak. Gelecek nesillerimiz bu isimleri de öğrenecek, Kuvayı milliye ye Durağan’ın ne kadar önem verdiğini, Cumhuriyete ne kadar önem verdiğini anlayacaktır.”dedi

 

Yemek sonrası ilk konuşmayı gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Sinop milletvekili Barış Karadeniz” önümüzde ister erken seçim olsun, isterse zamanında olsun, biz bugün 9 ilçemizden başlayan ilk defa Durağan’dan seçim startını vermiş oluyoruz. Allah bizim bu birlik ve beraberliğimizi bozmadığı sürece 2019 yapılacak seçimlerde mutlaka başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü Durağan bizim en zor ilçelerimizden biri ama bugün gördüm ki seçim durağanda kazanılmıştır. Tarihin en zor süreçlerinden birini yaşıyoruz. Bu iktidarın vatandaşa zulmü hat safhada, yıllardır kol kola girdikleri cemaatlerle şimdi düşman oldular. Yıllardır bizim dediğimiz, terörle mücadele edelim. Müzakere etmeyelim. Terörle müzakere olmaz. Terörle mücadele olur. Dediğimiz iktidar bir dönem müzakereye girdi. Habur sınır kapılarında teröristleri karşıladı. Osso’da özel görüşmeler yapıldı. Özel mahkemeler oluşturuldu. Türkiye’nin terör belasından kurtulması için bu ülkenin tüm vatandaşları sorumludur. Yıllardan beri söylediklerimizi gelip şimdi bize atıyorlar. Durağan’lılarda, Sinop’lular da Cumhuriyet Halk Partililerde vatanını milletini seven, ne bir karış toprağını başka emperyalist güçlere verecek, nede bir başkasının bir karış toprağında gözü olmayan vatansever insanlardır. Bizim bundan sonra yapmamız gereken, aynı kurtuluş savasındaki bu emperyalistlerden ülkeyi kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları o evlatların torunları olarak aynı mücadeleyi 2019 yılında bunlardan kurtarmak zorundayız.

Her Cumhuriyet Halk Partili, her vatanını seven, her milletini seven bir kişi yanına bir kişi daha alırsa artık bu iş bitmiştir. Yıllardır koalisyonlara karşıyız diyen, bu ülkeyi koalisyonlardan kurtaracağız diyen iktidar,  hükumetler değişmeden kendi koalisyonunu kurdu. İttifak yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir sözü var. Yurtta Sulh Cihanda Sulh, bizim ülkemizdeki barış, dünyadaki barış demektir. Biz kendi ülkemizde 2002 yılından bugüne, bırakın barışı birbirimize düşman olan toplum olduk.  Bundan sonra bizim birleştirmeye, barışa ihtiyacımız var. İlk başta ülkedeki barışı tesis etmek zorundayız. Bunu da yapacak olan Cumhuriyet Halk Partisidir. Bunu yapacak olan vatanını seven vatanseverlerdir. Bu yapacak olanlar iktidarın karşısında olan diğer partilerdir.  Bu mücadelemize devam ederek, 2019 yılında bu ülke hak ettiği yere mutlaka gelecektir.”dedi

                CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan

                                        Erfelek belediye başkanı Muzaffer Şimşek

                Gerze belediye başkanı Osman Belovacıklı

                                  Dikmen belediye başkanı Saim İstanbullu

                                     Cumhuriyet Halk Partili Sinop belediye başkanı Baki Ergül

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile