******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
İYİ Partiden , CHP’YE Ziyaret….
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

Kuruluşunu tamamlayan Durağan İYİ parti ilçe teşkilatı Başkan Hasan Cicioğlu başkanlığında kamu kurumları ve siyasi parti ziyaretlerine devam ediyor.

CHP Durağan İlçe başkanlığını da ziyaret eden İYİ Parti ilçe başkanını CHP ilçe başkanı Mustafa Eker ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Çok samimi bir ortamda geçen ziyarette yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. İYİ parti ilçe yönetim kurulu üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği hayırlı olsun ziyaretinde ülke gündemindeki konularla birlikte yerel sorunlar ve siyasi çalışmalarda yer buldu.

 

 

 

İYİ Parti ilçe Başkanı Hasan Cicioğlu iade-i ziyaret ve hayırlı olsun demek için CHP partisine yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyarette bulunduklarını belirterek; “İlçemizde de demokrasinin oturması, partileri arasında iletişimin sürmesine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda teşkilatımız kurulduktan sonra partimizi ziyaret ederek

‘hayırlı olsun’ deme nezaketinde bulunan CHP yeni yönetim kuruluna hem iade-i ziyaret hem de hayırlı olsun demek istedik” dedi.

Vatandaş yandaş medya sayesinde olup bitenlerin farkında bile değil

Cicoğlu; ülkenin içinde bulunduğu durum karşısında demokrasiyi özümseyen kitlelerin çok partili hayata önem veren kurum ve kişilerin muhalefetin demokrasi mücadelesine destek vermesi gerektiğini belirterek “ Bu dönemde iktidara laf etmek söz söylemek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Vatandaşımız sadece yandaş medya sayesinde olup bitenlerin farkında bile değildir. Sadece tek taraflı yayınlarla algı operasyonu yürütülmekte, vatandaşımızın doğru bilgilendirme yapılmamaktadır.Muhalefet yokmuş izlenimi verilmeyerek muhalefet hiçbir şey konuşmuyor anlatmıyor izlenimi ile tek adam algısı oturtulmak istenmektedir. Geçmişte demokrasimiz daha güzeldi. Siyasi liderler bir nezaket üslubu etrafında aynı masa etrafında buluşur görüş ve düşünceleri kamuoyuna açıklar vatandaş da takdir ederdi. Şimdi tek kişi tüm kanallarda konuşuyor, muhalefetin ise konuşmalarından sözcükler cımbızlanıp servis edilerek tek adamda, tek siyasi parti var algısı toplumu yerleştirilmek isteniyor” dedi.

CHP demokrasiden, hukuktan ve adaletten yana olan tüm kesimlerle işbirliğini sürdürecek

CHP İlçe başkanı Mustafa Eker’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çok partili sistemde muhalefet iktidar kadar önemlidir. Bu kapsamda ülkemizde giderek artan tek adam söylemi karşısında demokrasiye sahiplenmek iktidara laf etmek mazlumun, günahsızın hakkını savunmak yürek işidir. KHK’larla işinden olan ekmeğinden olan yüzlerce insanımızın umudu olmak onun sesi olmak demokrasiyi savunan siyasi partilerin görevidir. Bu süreçte CHP’nin yıllardır tek başına yürüttüğü adalet , hukuk ve demokrasi mücadelesinde aynı söylemlerle yola çıkan, vatandaşımıza bir kapı aralayan bu oluşumun ülkenin ve bölgemizin üzerinden geçtiği bu hassas dönemde bu nazik ziyaretine çok teşekkür ediyoruz.

Yönetim kuruluna başkan nezdinde başarılı çalışmalar diliyoruz. özellikle 16 Nisan referandumu ile başlayan demokrasiye sahiplenme olgusunda CHP’ de demokrasiden, hukuktan ve adaletten yana olan tüm kesimlerle işbirliğini sürdürerek , demokratik parlamenter sistemin tekrar hayat bulması için tüm gücü ile çalışacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile