******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
ÇALIK Yedaş bıktırdı...
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

 

      İlçemizde her kesimin ortak sorunu son günlerde elektriklerin sık sık düzensiz ve habersizce kesildiği ve bunun neticesinde  elektronik malzemelerin arıza yaptığı yada yazılımlarının çöktüğü bilgisi halk arasında konuşulur olmaya başlandı.Yine özellikle bir kaç gün içinde borcunun ödenmemesi gerekçesi ile bir çok abonenin ihbarname bırakılmadığı halde haber verilmeden elektriklerinin kesildiği ve ÇALIK Yedaş ilçe yetkililerine  sorulduğunda kendilerinin bilgisi dışında Sinop'tan  gelen bir ekibin kesip gittiği ve bu konuda kendilerinin bilgi sahibi olmadıkları söylenmekte.Bizler sadece şunu biliyoruz kesme açma sonucu  18-20 TL bir ücret aboneden alınmakta yüzlerce abone olduğunda da ÇALIK Yedaş için bu durumun ayrı bir gelir kapısı olduğu.

       15–20 TL lik borcundan dolayı sözleşme ve faturada yazan bilgiler doğrultusunda ev ,işyeri farketmeksizin vatandaşa ve işyeri sahiplerine  dahi bilgi vermeden elektrikleri kesen kurumun bu konuda açıklama yapmasını bekliyoruz. Çok cüzi borcundan dolayı vatandaşa bilgi vermeden yapılan kesintilerde ayrı bir boyut. İlgili birimlerin biz kağıt bıraktık demeleri gibi bir keşme keşin anlamının ne olduğunu bilmemekteyiz. Yakın zamanda elektriği kesilen bir vatandaşın o anda özürlü babasını banyo yaptırıyor oluşu ve engelli o vatandaşın banyosunu soğuk buz gibi su ile yapmasının , yada elektronik bir cihaza bağlı bir hastanın aniden elektriğinin kesilmesinin hangi vicdana sığabileceğini bizler düşünemiyoruz. Bir çok vatandaşımız İlgililerden bu kadar aboneyi neden mağdur ettikleri hususunda bir açıklama bekliyor.

 

 

 Kanun Ne Diyor...

Kurumumuz E.P.D.K’ nın ön gördüğü uygulamalar çerçevesinde işlem yapmaktadır. Elektrik borcundan dolayı, elektriğin nasıl ve ne zaman kesileceği EPDK tarafından onaylanarak uygulamaya konulan alçak gerilim elektrik satışına ilişkin perakende satış sözleşmesinin 5. maddesi d fıkrasında belirtilmiştir. Söz konusu sözleşmenin 5. maddesi d fıkrası‘’müşteri tahakkuk ettirilen fatura bedelini fatura veya ödeme bildiriminde belirtilen ödeme merkezlerine süresi içinde ödemekle yükümlüdür. Müşteriye tahakkuk ettirilen fatura bedeli, belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmediği taktirde, son ödeme tarihini izleyen beş iş günü (dahil) içerisinde müşteriye bir kez daha bildirimde bulunulur. Bu bildirime rağmen, fatura bedeli bildirimi takip eden beş iş günü (dahil) içerisinde ödenmezse müşterinin elektriği kesilir’’ demektedir. Tebligatın nasıl yapılacağı da aynı sözleşmenin 5. maddesi e fıkrasında belirtilmiştir. Sözleşmenin 5. maddesi e fıkrası ise ‘’Müşterinin kullanım yeri adresine gönderilen fatura veya bildirim müşteriye tebliğ edilmiş sayılır’’ demektedir.

 

 

 

 

Yorumlar 

 
#15 Erdem 18-06-2017 19:01
Yıl olmuş 2017 elalem Mars'ta çiftlik kurdu, biz taş devrinden kurtulamadık. Babaya selam
 
 
#14 25-08-2012 14:06
habersiz ihbarname bırakmadan aldıkları kestikleri 20 tl ceza haram olsun
 
 
#13 14-08-2012 11:53
bilgisayarımın elektrikler sık sık gidip gelmesinden dolayı hard diski yandı
 
 
#12 10-08-2012 16:00
444 55 23 veya 186 veya ücretsiz 0800 353 55 23 numaralı numaradan istek dilek ve şikayetlerinizi yapabilirsiniz.İlçemizde sabah saatlerinde özellikle hafta sonları 1-2 saat elektrik kesilir ve kimse tınlamaz beyaz eşyalar bozulur esnafın dondurması erir umursanmaz.çalık yedaş kurum olarak duyarlı herkes isteğini şikayetini dile getirirse herşey düzelir planlı kesimler zaten duyur edilir.boyabatta hiç kesilmeyen elektrik neden durağanda kesilir.kesmeden açma kapama parası yazmasınlar
 
 
#11 10-08-2012 07:43
Bakımlar adam gibi yapılsa böyle olmaz işte geçenlerde bende duragana geldim iki gün kaldım zırt zırt elektrikler kesildi ne bu böle ya insan çıldırıyo yani gecekten yazık yani valla yazık çalışanlar zayıf olsa gerek tecrübeli insanlar lazım bu coccuk oyuncağı degil
 
 
#10 09-08-2012 23:00
Şu bir gerçek,devletin kar eden bütün kurumları peşkeş çekildi.ÇALIK beyin genel müdürü tayyip bey in oğlu,bunu AKP ye oy verenlerin çoğu bilmez.ÇALIK tayyip bey in zenginlerinden,ne kadar oflasanızda puflasanızda,bi şey çıkaramazsınız.Önceden bu kurumlar devlette iken idare ediyorlardı herkesi,şimdi 2 gün geçsinde faturanız göreyim açma kapama parası 30 tl.Bide diyordukki ;ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN.Şimdi ne diyoruz kimi kime şikayet edeceksin!Uyanın artık,körü körüne gidipte oyunuzu vermeyin.
 
 
#9 09-08-2012 08:57
YETKİLİLERE SESLENİYORUM.
BUZLUK MAH. PAŞA SOKAKTA İKAMET ETMEKTEYİM EVİMİN ÖNÜNDEKİ SOKAK LAMBASI İÇİN KAÇ KERE MURACAT ETTİM YAPIYORLAR NE HİKMETSE BİR GECE YANIYOR BİDAHA YANMIYOR HERKESİN SOKSK LAMBASI YANIYOR BİZİM YOK.UMARIM BU KONUYADA EL ATARSINIZ.HAYIRLI ÇALIŞMALAR.ELEŞTİRENLERE KIZMAYIN. DOĞRU YOLU BULMAK İÇİN ELEŞTİRİLMEKTE LAZIM.
 
 
#8 09-08-2012 08:01
bu olayı gündeme getirenlere teşekkür ediyorum.Ne olur birileri artık bu yedaş'ı uyarsın
 
 
#7 08-08-2012 23:06
evet kesiliyor bilgisayarım yandı saniyede kesiliyor geliyor 2 yandı bilgisayar
 
 
#6 08-08-2012 15:44
helal olsun ya size nihayet birileri çıktıda gerçekleri gördü.Allah bunları pohpohlayanların belasını versin.Bi site çıkmış yedaş şöyle yedaş böyle allah sizinde belanızı versin.Arkadaş bıktık artık ya zırt bırt elektrik kesintilerinden.Oh benim evimde buzdolabı arızalanınca dilekçeye bizim elektrik kesintimizle bir alakası yok deyip çekiliyosunuz kenara.Delakanlıları göreyim aynı şeyi doğuda da yapında adam kıçınıza silahı dayasın bi.Bizdende böyle istiyorsunuz yakında köylerden kafınızı gözünüzü kırıp gönderirlerse şaşmayın. Gırıdak giyinmekle olmuyor.Sorumluluklarınızı yerine getirin yoksa şikayetler bitmeyecek bundan sonra.Ayırca bu siteden allah razı olsun birileri artık dur demeli bunlara
 
 
#5 08-08-2012 15:38
hakkaten bu aralar elektirikler sık sık kesiliyor eğer evde bir makina falan bozulursa tüketici mahkemesine vereceğim çalık yedaşı bu haberi de delil olarak sunacağım.
 
 
#4 08-08-2012 15:04
tabi keserler durağanın insanı sessiz.gelir keseler vatandaş gider birde açma kapama parası yatırır.ÇALIK YEDAŞ yetkilileri de çıkan kahve önünde ben çok iş yapıyom diye konuşur.siz önce direklerinden sabahlara kadar ateş atan elektrik hatları tamir yapın ondan sonra vatandaşın elektriğini kesmeye gelin ayıptır beyler insanda biraz utanma olması lazım.git başka yerde burada habersiz kestğin gibi kesebiliyormusun yapamazsın başka yerlerde.başka yerler durağana benzemez tyabi.buranın insanları devletine ve devlet adına görev yapanlara saygılı çünkü vatandaş o terbiye ile büyüdü.büyüklerinden böle gördü.ama sizler bunu suistimal ediyorsunuz
 
 
#3 08-08-2012 14:40
Develet bizi bunların eline bıraktı bunlarında maşallahı var kimseye bir ihbarname imzalatmadan süre vermeden kesime çıkıyorlar yokmu bunların bir denetleyicisi kardeşim nereye şikayet edecez bunları.İlçemize has bir uygulamamı haber vermeden kesim yapmak..
 
 
#2 08-08-2012 14:27
destekledgnz partinin damadı var basında ona sorun ona
 
 
#1 08-08-2012 14:26
bu yazıyı yazandan Allah razı olsun.Kesinlikle katılıyorum şikayet edeceğim çalık yedaş şikayet hattı kaç?
 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile