******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
MAVİŞ, SİNOP-AYANCIK YOLU YAPILIYOR
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

 

 

MAVİŞ, SİNOP-AYANCIK YOLU YAPILIYOR

 

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ, Sinop-Ayancık Devlet Yolu, yapım çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Görüntünün olası içeriği: yazı ve açık hava


MAVİŞ; Karadeniz Sahil Yolu kapsamında projelendirme çalışmaları devam eden Sinop-Ayancık yolunun Ayancıktan Sinop’a devam eden 10 km’lik kesiminin ihalesinin 29.12.2017 tarihinde 242.970.764 TL ihale bedeli ile sonuçlandırıldığını, 2018 yılı Ocak ayı sonuna kadar sözleşme imzalanarak yol yapım çalışmalarına başlanacağını ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, takım elbise ve iç mekan


Ayancık-Sinop yoluyla ilgili açıklamalarına devam eden MAVİŞ, denizin 40 metre açığından tahkimatla geçilecek şekilde projelendirilme ve onay işlemlerinin kısa bir süre önce tamamlandığını, 24 metre genişliğinde ve bölünmüş olarak yapılacak yolun, BSK (Sıcak Asfalt) standartında olacağı müjdesini verdi.
Ayrıca Sakız yoluyla ilgili çalışmalar hakkında da bilgi veren MAVİŞ, virajların azaltılması, heyelanlı kısımların düzeltilmesi ve yol yapım çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü, yolun biten kısımları ile yeni yapılacak 18 km’lik kısmının, yani 42 km’lik yolumuzun tamamının sıcak asfalt olarak kaplanacağını ifade etti.
Çatalzeytin-Türkeli-Helaldı Yolu hakkında da bilgi veren MAVİŞ, Türkeli'ne sosyal ve ekonomik olarak büyük bir ivme kazandıracak olan ve Türkeli tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan, toplam uzunluğu 21 km’lik Türkeli-Çatalzeytin sahil yolunda deniz doldurma işlemi, asfaltlama, köprü, viyadük ve yol yapım çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiği bilgisini verdi.

 

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile