******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Milletvekili Maviş İkizgöletlerde 16 Nisan Referandumunu Anlattı.
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 Memursen Konfederasyonu ve Durağan Belediyesinin ortaklaşa hazırladığı Sayın Milletvekilimiz Nazım MAVİŞ'in katılımcı olarak yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa Konulu Konferans  Durağan Belediyesi İkizgöletler sosyal tesislerinde yapıldı.Konferansa  Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN,İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım YURDAGÜL, Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI,Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan PEKER, Akparti  Durağan İlçe Başkanı Ahmet USTA ,Ak Parti Boyabat İlçe Başkanı ,Eğitim Birsen Sinop İl Başkanı Ramazan ÇELİK , Memursen Konfederasyonuna bağlı  sendika temsilcileri,Muhtarlar ,sivil toplum  kuruluşları temsilcileri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Konferans öncesi  Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN  ve Memursen Sinop İl Başkanı Ramazan ÇELİK  birer selamlama konuşması yaptılar.Daha sonra Ak Parti Sinop Meilletveki Nazım Maviş kürsüye gelerek  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa  konularında konuşma yaptı.Nazım MAVİŞ  yaptığı konuşmada  mevcut sistem hakkında geçmiştende örnek vererek  hemen hemen her yıla birer hümümet düştüğünü ve  1 yıllık 2 yıllık hükümetlerin hiçbir yatırım yapamadıklarını ve mevcut sistemin Türkiyenin önünü tıkadığını ve bunun 16 Nisan  referandumu ile son bulacağını belirtti.Nazım MAVİŞ konuşmasına şöyle devam etti.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, "Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın. Rejim elden gidiyor teraneleriyle milleti aldatmaya kalkmasın. Bu cumhuriyeti onlardan çok biz koruduk, bugünlere biz taşıdık, yarınlara da biz taşıyacağız." dedi.

Cumhuriyet tarihi boyunca koalisyon hükümetlerinin ülkeyi düşürdüğü durumu değerlendiren Maviş, 16 Nisan tarihini işaret ederek ülkeye tuzak kuranlara, bu ülkenin yolunu kesmek isteyenlerin hedeflerine ulaşamaması için 'evet' cevabı verilmesi gerektiğini savundu.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet SEZER'i  Rahmetli ECEVİT in Cumhurbaşkanı yaptığını her  ikisininde  aynı zihniyetten olmalarına rağmen birbirleri ile geçinemediler ve kitap fırlatma meselesi yüzünden ülkenin ekonomsi alt üst oldu ve ülke geriye gitti.Şu an  Cumhurbaşkanı ile Başbakan zaten aynı partinin adamları iyi anlaşıyorlar  ne gerek var diyorlar.Bugün böyle ama yarın  farklı görüşlerde  Cumhurbaşkanı ile Başbakan olması halinde  eskiye geri dönüş yapılacağını  ve 16 Nisan referandumu ile bütün bunların son bulacağını belirtti.

Türkiye'de 2002 öncesi hükümetlerin ortalama ömrünün 1,5 yılı geçmediğini dile getiren Maviş, "Bu hükümetler döneminde hep biz kaybettik, cebimiz kaybetti, gelecek nesiller kaybetti. gençlerimiz çocuklarımız kaybetti." dedi.
"Bu ülkede öyle bir sistem kuralım ki kişilere bağlı olmasın. Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra da Türkiye'ye operasyon yapılamasın" diyen Nazim Maviş, şöyle konuştu: 
"2023'e güçlü girelim, 2053'e daha güçlü girelim, 2071'de dünyanın lideri olalım, küresel aktör olalım. Bu ülke güçlü olsun. Bizim 16 Nisan'da vereceğimiz 'evet' oyu sadece bir cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliği değil. Bize dayatılmak istenen Sevr Antlaşması'na, bize dayatılmak istenen köleliğe, ayaklarımıza vurulan zincirlere, prangalara 'hayır' demektir. 1923'de cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Hacı Bayram'da hocaların dualarıyla, bu milletin şehitleriyle kurduk. Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın. Rejim elden gidiyor teraneleriyle milleti aldatmaya kalkmasın. Bu cumhuriyeti onlardan çok biz koruduk, bugünlere biz taşıdık, yarınlara da biz taşıyacağız."
Maviş, 16 Nisan'da 'evet' diyerek bu ülkede gelişmenin, kalkınmanın, büyümenin düşmanı olanlara 'dur' diyeceklerini de sözlerine ekledi.


 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık ve iç mekan

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile