******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Maviş Sinop Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

Maviş Sinop Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu

 

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı tarafından düzenlenen “Demokrasilerdeki Hükümet Sistemleri” paneline konuşmacı olarak katıldı

Sinop Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Merkezinde yapılan panele, Milletvekili Nazım Maviş’in yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.

Panelde ilk olarak Sinop Üniversitesinde görevli akademisyenler tarafından Parlamenter Sistem ve Başkanlık Sistemi konulu sunumlar yapıldı. Ardından ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” hakkında öğrencilere bilgiler veren Maviş, yakın tarihten örnekler vererek öğrencilerin yönelttiği soruları içtenlikle yanıtladı.

 

Milletin İradesini Egemen Kılacak

 

Referandum sonucunda ayrışma değil kardeşliğe vesile olmasını temenni eden Maviş,  Türkiye, geçmişinde önemli olaylar yaşadı. 28 Şubat’ı yaşadı. Seçilmiş iktidar düşürüldü. Referandumda getirilen sistem geçmiş dönemlerin arızalarını giderecek ve milletimize uygulanan vesayetin sonunu getirecek inşallah. Geçmiş dönemlerde seçim sonucunda hükümet kurulamaması sıkıntısı yaşanıyordu. Hükümete müdahaleler oluyordu. Partiler kapatılıyordu. Bunlar seçmenlerin iradesine müdahaledir. Bizim de temel amacımız istikrarlı bir yapıya kavuşma isteğimizdir. Milletimiz yeni sistemle ardık iradesini egemen kılacak. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile çift başlılığı gidererek daha istikrarlı, millet egemenliğinin daha iyi yansıtıldığı bir sisteme geçeceğiz” dedi.

 

Gençlerimize Güveniyoruz

 

Maviş konuşmasında seçilme yaşının 18’e indirilmesini de değerlendirerek, “Bizler gençlerimize güveniyoruz. Sizler geleceğimizin teminatısınız, istikbalimizsiniz. Bu bağlamda mecliste sizlerin de talep ve isteklerinizi gündeme taşıyacak genç vekillerimize ihtiyaç var” dedi.

 

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, takım elbise

 

 

Görüntünün olası içeriği: 52 kişi, oturan insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, sahnedeki insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile