******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" Konferansı

 

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, "Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın. Rejim elden gidiyor teraneleriyle milleti aldatmaya kalkmasın. Bu cumhuriyeti onlardan çok biz koruduk, bugünlere biz taşıdık, yarınlara da biz taşıyacağız." dedi.

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi
Boyabat Belediyesi ve Eğitim-Bir-Sen Boyabat Temsilciliğince Şafak Düğün Salonu'nda "Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan AK Parti Sinop Milletvekili Maviş, 16 Nisan'da neden 'evet' diyeceklerini anlattı.

Cumhuriyet tarihi boyunca koalisyon hükümetlerinin ülkeyi düşürdüğü durumu değerlendiren Maviş, 16 Nisan tarihini işaret ederek ülkeye tuzak kuranlara, bu ülkenin yolunu kesmek isteyenlerin hedeflerine ulaşamaması için 'evet' cevabı verilmesi gerektiğini savundu.

Türkiye'de 2002 öncesi hükümetlerin ortalama ömrünün 1,5 yılı geçmediğini dile getiren Maviş, "Bu hükümetler döneminde hep biz kaybettik, cebimiz kaybetti, gelecek nesiller kaybetti. gençlerimiz çocuklarımız kaybetti." dedi.

"Bu ülkede öyle bir sistem kuralım ki kişilere bağlı olmasın. Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra da Türkiye'ye operasyon yapılamasın" diyen Nazim Maviş, şöyle konuştu: 

"2023'e güçlü girelim, 2053'e daha güçlü girelim, 2071'de dünyanın lideri olalım, küresel aktör olalım. Bu ülke güçlü olsun. Bizim 16 Nisan'da vereceğimiz 'evet' oyu sadece bir cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliği değil. Bize dayatılmak istenen Sevr Antlaşması'na, bize dayatılmak istenen köleliğe, ayaklarımıza vurulan zincirlere, prangalara 'hayır' demektir. 1923'de cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Hacı Bayram'da hocaların dualarıyla, bu milletin şehitleriyle kurduk. Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın. Rejim elden gidiyor teraneleriyle milleti aldatmaya kalkmasın. Bu cumhuriyeti onlardan çok biz koruduk, bugünlere biz taşıdık, yarınlara da biz taşıyacağız."

Maviş, 16 Nisan'da 'evet' diyerek bu ülkede gelişmenin, kalkınmanın, büyümenin düşmanı olanlara 'dur' diyeceklerini de sözlerine ekledi.

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile