******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Sinop’a Müjde: Balıkçı Barınağı Çözüme Kavuşuyor
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

 

 

 

 

Sinop’a Müjde: Balıkçı Barınağı Çözüme Kavuşuyor
Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Demirci Köyü Balıkçı Barınağının sorunlarının çözümü için hazırladıkları projenin, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi. 
Demirci Köyü Balıkçı Barınağının mevcut kapasitesinin artırılması ve sorunlarının çözümü için Bakan Ahmet Arslan ile bir araya gelen Maviş, balıkçı barınağının eksiklerinin giderilmesi için talep ettikleri yatırım bütçesinin resmi gazetede yayınlanarak 2017 yılı yatırım programına alındığını müjdeledi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve takım elbise

Çalışmalar Başlıyor
Balıkçı barınağının mevcut kapasitesinin, balıkçılık sezonundaki talebi karşılayamadığını ifade eden Maviş, “Demirci Köyünde bulunan balıkçı barınağımızın mevcut rıhtım uzunluğu, balıkçılık sezonundaki talebi karşılayamıyor. Rıhtımın deniz derinliği de büyük balıkçı gemileri için uygun değil. Bu durumda bölgemize gelen çok sayıda balıkçı gemisi için avlanan balığın karaya çıkartılması büyük bir sorun haline dönüşüyor. Yine mevcut çekek yerlerimiz ihtiyacı karşılamamaktadır. Bu kapsamda 2017 yılı içerisinde ilave rıhtım,çekek yerinin genişletilmesi yatırım programına alınmıştır. Bunun yanısıra barınakta buzhane yapılması,güvenlik binası,idari bina ve istinat duvarının yenilenmesi işi de programa dahil edilmiştir. Balıkçılarımızın talebi doğrultusunda yaptığımız incelemeler sonucu, mevcut balıkçı barınağımızın daha modern ve yüksek kapasiteli olması için hazırlanan yatırım projesini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a ilettik. Sayın Bakanımız konuyla yakından ilgilenerek balıkçı barınağımızın mevcut kapasitesinin arttırılması için gereken talimatları verdi ve balıkçı barınağı için ayrılan bütçe resmi gazetede yayınlanarak yatırım programına girdi.” dedi.
Sinop’a Yakışır Bir Balıkçı Barınağı Olacak
Maviş, Projenin tamamlanmasıyla Sinop’un modern bir balıkçı barınağına kavuşacağını belirterek, “Düzenlemelerin ardından balıkçı barınağımız, balıkçılarımıza istenilen hizmeti sağlayacak ve Sinop’umuz modern bir balıkçı barınağına kavuşmuş olacak. Ayrıca uygulanacak proje ile Demirci köyü balıkçı barınağımız bir cazibe merkezine dönüşerek, yerli yabancı herkesin gezi alanı olarak kullanabileceği bir mekâna haline gelecek. Demirci Köyü Balıkçı Barınağımız, artık Sinop’a yakışır bir şekilde hizmet verecek” dedi.

Otomatik alternatif metin yok.

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, okyanus, açık hava, su ve doğa

 

 

 

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile