******** DURAĞAN KÜLTÜR VE TANITIM SİTESİ *********
Sinop Spor Turizminin Merkezi Olacak.
FacebookGoogle könyvjelzőTwitterJP-Bookmark

SİNOP, YENİ SPOR YATIRIMLARIYLA SPOR TURİZMİNİN MERKEZLERİNDEN OLACAK

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, içerisinde Sinop Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzunun yer aldığı Osmaniye mevkiine 2 Bin 500 kişilik yeni ve modern spor salonu yapılacağını müjdeledi. 

Sinop Gençlik Merkezi ve kapalı yüzme havuzunun bulunduğu Osmaniye mevkiinde inşa edilmesi planlanan içinde toplam altı ayrı spor salonunun yer aldığı yaklaşık 10 milyon TL’ye malolacak, 2 Bin 500 kişilik spor salonu projesi Milletvekili Nazım Maviş’in girişimleriyle hayata geçiyor. Sinop’ta spor turizmi açısından tarihin en büyük yatırımlarından biri olarak gösterilen projeyle, içerisinde Sinop Gençlik Merkezi ve kapalı yüzme havuzunun da bulunduğu Osmaniye mevkiinin, adeta spor kompleksine dönüştürülmesi planlanıyor.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç ve açık hava

Sporun Yıldızları Sinop’ta Yetişecek

Proje ihalesinin 2017 yılının yaz ayında tamamlanacağını belirten Maviş, yapılan spor yatırımlarıyla Sinop’un bir spor turizmi açısından da önemli bir kente dönüşeceğini belirtti.

Maviş, “2 bin 500 kişilik yeni ve modern spor salonumuzun tamamlanmasıyla birlikte Sinop’ta spor turizmi büyük bir ivme kazanacak. Özellikle yüzme havuzu ve Sinop Gençlik merkezinin içinde bulunduğu Osmaniye mevkiinde inşa edilmesi planlanan spor salonumuz, o bölgeyi bir spor kompleksine dönüştürecek. Yeni spor tesislerimiz sayesinde, artık Sporun yıldızları Sinop’umuzda yetişecek  ” dedi. 

Sinop'ta Kış Turizmi Sporla Canlanacak

Yine aynı bölgede bir futbol sahası projelerinin de hayata geçirileceğini ifade eden Maviş, “Modern ve büyük spor tesisleri kentimizde çeşitli spor organizasyonlarının da gerçekleşmesini sağlayarak kış döneminde de birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek. Modern spor tesislerinin yapacağı katkılarla kentimiz, spor turizminin önemli bir kenti olacaktır” dedi.

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

 

 

Yorum ekle

Yorumların hukuki sorumluluğu yazan kişiye ait olup www.duragan.com.tr ve
yöneticileri sorumlu tutulamaz. www.duragan.com.tr yöneticileri gerektiğinde
yorum yazarlarının IP numaralarını ve kişisel bilgilerini yetkili makamlara verebilir.
Siteye yorum yazan ziyaretçiler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

Güvenlik kodu
Yenile